امروز    
اقتصاد مقاومتی؛ تولید - اشتغال
تبلیغات

به روز رسانی اطلاعات تامین داروها در سامانه پیش بینی و تعهدات


به روز رسانی اطلاعات تامین داروها در سامانه پیش بینی و تعهدات

تاریخ آخرین بروز رسانییکشنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۷

 

مدیر عامل محترم کلیه شرکتهای تولیدکننده و واردکننده

موضوع: در خصوص به روز رسانی اطلاعات تامین داروها در سامانه پیش بینی و تعهدات

سلام علیکم؛

 

احتراماً با توجه به اهمیت و ضرورت مسئله پایش بازار دارویی کشور، به جهت پیشگیری از بروز کمبودهای دارویی و اختلال در تامین نیازهای دارویی کشور، مقتضی است کلیه شرکت های تولید کننده و وارد کننده در خصوص اعلام موجودی و برنامه تامین فرآورده‌هایی که IRC معتبر و ثبت شده در این اداره کل دارند در اسرع وقت نسبت به ورود داده ها و به روز رسانی اطلاعات در سامانه پیش بینی و تعهدات (سامانه رولینگ) در اسرع وقت اقدام نمایند. شایان ذکر است دسترسی جهت اعمال تغییرات در سامانه مذکور از تاریخ ۱۳/۰۴/۹۷ لغایت ۰۳/۰۵/۹۷ مقدور می باشد.

بدیهی است عدم درج داده ها و اصلاح اطلاعات در سامانه پیش بینی و تعهدات (سامانه رولینگ)، به منزله عدم تعهد شرکت در تامین فرآورده های دارویی مورد نیاز کشور تلقی شده لذا کلیه درخواست های شرکت هایی که اطلاعات خود را در مهلت مقرر به روز رسانی نکنند و یا اطلاعات نادرست یا ناقص ثبت نمایند تا اطلاع ثانوی رسیدگی نخواهد شد.

 

دکتر اکبر برندگی - مدیر کل امور دارو و مواد تحت کنترل

 

مشاهده

مجتبی خسرو تاج معاون امور اقتصادی و بازرگانی و قائم مقام وزیر در امور تجارت


مجتبي خسروتاج معاون امور اقتصادي و بازرگاني و قائم مقام وزير در امور تجارت بدنبال استعفاي «ولي الله افخمي راد»، به عنوان رييس سازمان توسعه تجارت منصوب شد
به گزارش ايرنا، افخمي راد ديروز(سه شنبه) براي سومين بار از سمت خود به عنوان معاون وزير صنعت، معدن، و تجارت و رئيس کل سازمان توسعه تجارت استعفا داد.
مراسم توديع افخمي راد و معارفه خسروتاج ساعت 14 امروز(چهارشنبه) در سالن خليج فارس محل دائمي نمايشگاه هاي بين المللي تهران برگزار مي شود.
افخمي راد از مهرماه 1392 سکان سازمان توسعه تجارت و معاونت وزارت صنعت، معدن و تجارت در توسعه روابط اقتصادي را برعهده داشت. افخمي راد پيش از اين نيز هشت سال معاونت وزارت صنايع و معادن برعهده داشته است. 
مشاهده

سومین کنفرانس صنعت پخش ایران


سومين کنفرانس صنعت پخش ايران
با توجه به استقبال فعالان صنعت پخش از دو کنفرانس گذشته صنعت پخش، سومين کنفرانس بين المللي صنعت پخش، روزهاي سوم و چهارم مهر ماه 95 در مرکز همايش هاي صدا و سيما برگزار مي گردد. جهت کسب اطلاعات بيشتر با دبيرخانه اجرائي اين کنفرانس با شماره 88958891 تماس حاصل فرموده و يا به سايت www.dist-conf.ir  مراجعه فرماييد. همچنين براي ثبت نام جهت رزرو غرفه در نمايشگاه اين کنفرانس، ثبت نام جهت شرکت در کنفرانس و يا ارسال مقاله، مي توانيد از طريق سايت اين کنفرانس اقدام فرماييد.

مشاهده

نرخ سود تسهیلات باید حدود ۱۴ درصد باشد


نرخ سود تسهيلات بايد حدود ۱۴ درصد باشد
انبارها پر است ولي توليد همچنان در رکود
بازديد جهانگيري از واحدهاي صنعتي و توليدي شهرستان پاکدشت

با وجود اين که طرح رونق در توليد در دستور کار دولت قرار دارد اما هنوز توليدکنندگان به ويژه بخش خصوص با اين آسيب اقتصادي دست و پنجه نرم مي‌کنند. رييس انجمن چيني ايران مي‌گويد انبارها پر است ولي توليد همچنان در رکود به سر مي برد.

عباسعلي قصاعي، صنعتگر نمونه در گفت وگو با ايسنا، با اشاره به وضعيت عمومي توليد در ايران گفت: رکود همچنان در فضاي اقتصادي وجود دارد و در صنعت چيني نيز رکود به چشم مي خود و وضعيت چندان مطلوبي وجود ندارد.

وي در ادامه با اشاره به وضعيت صادرات اين صنعت افزود: صادرات اين صنعت کم است که اين وضعيت ناشي از همان رکودي است که بر اين صنعت حاکم است.

اين توليد کننده نمونه که در مراسم روز ملي صنعت و معدن مورد تقدير قرار گرفت، در تشريح مشکلات صنايع اظهار کرد: اقتصاد مقاومتي که از جانب مقام معظم رهبري مطرح شد از ديد من به عنوان يک پيشکسوت صنعت، رفع مشکلات قانوني صنعت است. اقتصاد ما زماني مقاوم مي‌شود که تار و پود زير بناي آن درست شود و تار و پود صنعت همان قوانين است که شامل قوانين مالياتي، قوانين تامين اجتماعي، قوانين بانکي و امثال اينهاست که نواقص موجود در آن زير بناي صنعت را سست کرده است.

قصاعي با اشاره به وام هايي که تحت عنوان وام هاي احياي صنايع کوچک و متوسط اعطا مي‌شود، عنوان کرد: اين گونه وام ها مي‌تواند موثر باشد، اما تزريق نقدينگي اگر به صورت استقراض از بانک مرکزي باشد ايجاد تورم مي‌کند. اين در حالي است که اگر تزريق پول از اعتبارات بانکي باشد مي‌تواند نقش مفيدي ايفا کند.

وي کاهش نرخ سودهاي بانکي را از جمله راهکارهاي خروج از رکود دانست و افزود: عموما در شرايط رکود اقتصادي دو عمل مي تواند کمک کننده باشد که يکي کاهش نرخ تسهيلات بانکي و پيش شرط آن کاهش نرخ سود سپرده هاي بانکي است؛ گرچه اين کاهش به ميزان سه درصد اتفاق افتاده است اما وقتي تورم به کمتر از ۱۰ درصد رسيده است، سود سپرده هاي بانکي بايد ۱۲ درصد باشد و سود تسهيلات حدود ۱۴ درصد.

رييس انجمن چيني ادامه داد: موضوع ديگري که در اقتصادهاي ديگر دنيا در شرايط مشابه اتفاق مي‌افتد کاهش ماليات است. با کاهش ماليات، نقدينگي جامعه بالاتر مي رود و واحدهاي صنعتي و تجاري امکان رشد دارند که مجموعا اين موارد هنوز در ايران اتفاق نيفتاده است.

به گزارش ايسنا در حال حاضر نرخ سود سپرده هاي بانکي ۱۵ درصد و نرخ سود تسهيلات ۱۸ درصد است.

انتهاي پيام

منبع: ايسنا

1395/04/26
مشاهده

بخش ویژه اعضا
طراحی و پیاده سازی توسط: علی محامی - ایده پردازان عصر اُکسین 09386997863
تمامی حقوق این سایت برای انجمن شرکت های صنعت پخش استان خوزستان محفوظ می باشد © 2019 - 2010