انجمن شرکت های صنعت پخش استان خوزستان

مشکلات آموزش و پرورش با یک وزیر حل نمی‌شود

حاجی‌بابایی با اشاره به راهکار برای بهبود مشکلات آموزش و پرورش گفت: با همت یک وزیر یا یک نماینده مجلس این مشلات حل نمی‌شود.

حل مشکلات آموزش و پرورش با یک وزیر رفع نمی‌شود

به گزارش خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، حمیدرضا حاجی‌بابایی رئیس فراکسیون فرهنگیان در برنامه پرسشگر درباره تکریم معلمان بیان کرد: اگر به سیاست‌های کلی ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری و قانون اساسی پایبند باشیم در شرایط فعلی هم می‌توانیم بسیاری از مشکلات را برطرف کرده و به جایگاهی برسیم که آموزش و پرورش حرف اول را در نظام بزند.

او ادامه داد: امروز با مشکلاتی مواجه هستیم و منظورم به دولت خاصی برای این موضوع نیست، اما باید تلاش کنیم تا آموزش و پرورش را به جایگاه اصلی آن برسانیم، اما در شرایط فعلی نتوانستیم آن را به عنوان اولویت اول جامعه معرفی کنیم.

بیشترین تمرکز روی حقوق و معیشت معلمان است

رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس تصریح کرد: در شرایط فعلی بیشترین تمرکز روی حقوق و معیشت معلمان است و کمتر به سند تحول بنیادین و مسائل حول آن توجه شده است؛ البته  طی چند دهه اخیر همواره با این شرایط مواجه بودیم و بار‌ها فریاد زده ام، اما ثمری نداشت.

وزیر اسبق آموزش و پرورش با اشاره به دیدار با مقام معظم رهبری در سال ۹۲ اظهار کرد: ایشان در این دیدار تاکید کردند که آموزش و پرورش باید در راس وزارت خانه‌ها باشد، اما امروز می‌بینیم که اینگونه نشده است و باید مجلس و دولت قدرتمندانه بیایستند تا آموزش و پرورش شرایط بهتری داشته باشد البته آموزش و پرورش صرفاً با حاجی بابایی یا امثال آن شرایط بهتری پیدا نمی‌کند بلکه باید تمام نمایندگان مجلس و دولت برای این موضوع اقدام کنند.

حاجی بابایی با اشاره به عملکرد خود در دوره وزارت آموزش و پرورش گفت: حقوق معلمان را ۲/۷ هم برابر کردیم همچنین تاسیس دانشگاه فرهنگیان، نوشتن سند تحول بنیادین و اجرای ۱۷۱ برنامه از جمله اقداماتی است که در دوره وزارت به آن‌ها مشغول بودنم، اکنون هم که در مجلس قانون گذار هستیم به آموزش و پرورش توجه ویژه شد.

رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس با تاکید بر اینکه برای بهبود شرایط آموزش و پرورش صرفاً یک شخص خاص تاثیرگذار نیست، تصریح کرد: مجلس و دولت باید با هم پای کار بیایند تا مشکلات آموزش و پرورش را حل کنند و صرفاً یک نماینده مجلس یک وزیر امکان این کار را ندارد باید خواسته‌ها و مطالبات در آموزش و پرورش به قانون تبدیل شود و تاثیر آن را ببینند.

حاجی بابایی تاکید کرد: اکثر نمایندگان برای رسیدن به بهارستان از طریق معلمان که در ستاد‌های تبلیغاتی آن‌ها فعالیت می‌کردند؛ موفق شدند و حالا باید به آموزش و پرورش و معلمان کمک کنند.

انتهای پیام/